Lutomiersk, 01-08-2011r.
Do wszystkich Wykonawców
biorących udział w postępowaniu
Gminny Ośrodek Oświaty w Lutomiersku informuje, iż w dniu 25 lipca 2011r. o godz. 13.58 wpłynęły pytania w związku z ogłoszonym postępowaniem przetargowym na zakup oleju napędowego do autobusów szkolnych o następującej treści:
1) W odniesieniu do zapisów SIWZ, informujemy że Wykonawca daje możliwość tankowania paliwa na swoich stacjach, umożliwiających dokonywanie transakcji przy użyciu kart paliwowych, natomiast czy w przypadku ewentualnej modernizacji danej stacji lub czasowego wyłączenia (np. dostawa paliwa) Zamawiający będzie dokonywać transakcji na innej stacji paliw Wykonawcy położonej najbliżej siedziby stacji modernizowanej (gdyż Wykonawca, nie wyklucza, że w okresie realizacji umowy może zaistnieć ewentualność modernizacji jakiejś stacji paliw Wykonawcy - Wykonawca zobligowany jest do stałego podnoszenia zarówno standardu jak i bezpieczeństwa stacji, dostosowując je do wymagań Unii Europejskiej)?
2) czy Zamawiający akceptuje:
- aby karty paliwowe wydane zostały w ciągu 15 dni roboczych od przedłożenia wniosku/zamówienia na karty przez Zamawiającego po podpisaniu umowy, przy jednoczesnej akceptacji opłaty za duplikat karty z tytułu zgubienia, kradzieży, zmiany limitu, itp.,
- a w przypadku posiadania kart danego oferenta, w przypadku wyboru tegoż oferenta odstąpienie od konieczności wydawania kart, a wyłącznie wznowienie kart ?
3) czy w przypadku kart paliwowych (kiedy to w przypadku oferenta nie stosowany jest terminy płatności liczony od daty dostarczenia FVAT) Zamawiający dopuszcza termin płatności liczony od daty ostatniej sprzedaży (14 dni) - odniesienie do zapisów SIWZ oraz formularza ofertowego - przy czym za datę sprzedaży uznaje się ostatni dzień danego okresu rozliczeniowego, a za datę wpływy należności uważa się dzień uznania rachunku bankowego Wykonawcy?
4) czy Zamawiający może odstąpić od zapisu par 2 ust. 5 wzoru umowy - w związku z powyższym zapisem tj. par 2 ust. 4 projektu umowy zakupy dokonywane są po cenach z danego dnia z danej stacji paliw, natomiast na obniżki cen paliw konkurencji Wykonawca nie ma wpływu, zatem każdorazowo Zamawiający może mieć podstawę do rozwiązania umowy, kiedy tylko konkurencja obniży ceny;
5) czy Zamawiający może usunąć zapisy par 8 ust. 1pkt 1a) w przypadku pozytywnej odpowiedzi na pierwsze pytanie, oraz usunięcie zapisu par 8 ust.1 pkt. 1c) w odniesieniu do zapisu projektu umowy par 5 - wprowadzenie wyłącznie zapisów par 8 ust. 1 pkt. 1b) i par 8 ust. 1 pkt. 2 pozwoli na zachowanie symetrii stron kontraktu ?
W odpowiedzi na powyższe pytania Zamawiający udziela następujących odpowiedzi:
Ad.1)
Zamawiający w przypadku modernizacji danej stacji paliwowej lub czasowego jej wyłączenia (np. dostawa paliwa) wyraża zgodę na dokonywanie transakcji na innej stacji paliw Wykonawcy położonej najbliżej siedziby stacji modernizowanej.
Ad.2)
Zamawiający akceptuje:
- aby karty paliwowe wydane zostały w ciągu 15 dni roboczych od przedłożenia wniosku/zamówienia na karty przez Zamawiającego po podpisaniu umowy, przy jednoczesnej akceptacji opłaty za duplikat karty z tytułu zgubienia, kradzieży, zmiany limitu, - - a w przypadku posiadania kart danego oferenta, w przypadku wyboru tegoż oferenta odstąpienie od konieczności wydawania kart, a wyłącznie wznowienie kart.
Ad.3)
Zamawiający dopuszcza termin płatności liczony od daty ostatniej sprzedaży (14 dni) - odniesienie do zapisów SIWZ oraz formularza ofertowego - przy czym za datę sprzedaży uznaje się ostatni dzień danego okresu rozliczeniowego, a za datę wpływy należności uważa się dzień uznania rachunku bankowego Wykonawcy
Ad.4)
Zamawiający może odstąpić od zapisu par 2 ust. 5 wzoru umowy (w związku z zapisem par 2 ust. 4 projektu umowy zakupy dokonywane są po cenach z danego dnia z danej stacji paliw, natomiast na obniżki cen paliw konkurencji Wykonawca nie ma wpływu)
Ad.5)
Zamawiający usuwa zapisy par 8 ust. 1pkt 1a), oraz zapisy par 8 ust.1 pkt.1c wzoru umowy.
Ponadto w dniu 28 lipca 2011r.( po upływie terminu określonego w art. 38 ust.1 pkt. 3 tiret - wniosek o wyjaśnienie wpłynął do zamawiającego po upływie terminu składania wniosku, czyli później niż do końca dnia w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert) wpłynęły zapytania o następującej treści:
1. Czy Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania innych okresów rozliczeniowych niż wskazane w SIWZ rozdział III punkt 7 i 8, oraz odpowiednio formularz ofertowy punkt 4, wzór umowy §4 ust. 1?
Proponuję: wystawienie faktur zbiorczych będzie następowało dwa razy w miesiącu. Pierwszy okres rozliczeniowy będzie kończył się w niedzielę najbliższą połowie miesiąca i za ten okres będzie wystawiona faktura VAT zawierająca wszystkie transakcje od pierwszego dnia miesiąca, druga natomiast będzie wystawiona za transakcje od poniedziałku (dnia następnego po wspomnianej niedzieli) do końca miesiąca kalendarzowego.
2. Czy Zamawiający zaakceptuje termin płatności, ale liczony od daty wystawienia faktury (SIWZ rozdział III punkt 7 i 8 oraz rozdział XVI punkt 7, formularz ofertowy punkt 4, wzór umowy §4 ust. 4), zapis uzyskałby brzmienie: (…) Należność za zakupione paliwo płatna będzie w terminie 14 dni od dnia wystawienia faktury, na rachunek wskazany przez Wykonawcę.
3. Z treści SIWZ wynika, że zamawiający akceptuje możliwość dokonywania transakcji za pomocą kart. Czy w związku z tym doprecyzuje zapis SIWZ rozdział XVI punkt 6, tak jak to ma miejsce w przypadku punkt 6 rozdział III SIWZ?
4. Czy w odniesieniu do zapisu wzoru umowy §3 ust.2, Zamawiający wymaga, aby oprócz asygnaty Wykonawca przedstawiał raport transakcji?
Informuję, że w przypadku określonego Wykonawcy nie ma możliwości uzupełniania przez pracowników stacji asygnat, dlatego też proponuję zapis oraz rozwiązanie, które pozwoli Zamawiającemu w pełen sposób monitorować transakcje dokonane za pomocą kart.
Osobami uprawnionymi do odbioru paliw są osoby posiadające ważne karty paliwowe służące do dokonywania transakcji bezgotówkowych w sieci stacji paliw Wykonawcy. Poprawnie wprowadzony PIN do karty będzie stanowił weryfikację zarówno karty jak i jej użytkownika. Jako potwierdzenie transakcji na stacji Zamawiający otrzyma kwit WZ. Zawarte są na nim następujące dane: adres stacji paliw na której odbyła się transakcja, data transakcji, numer karty, numer rejestracyjny tankowanego pojazdu, stan licznika – na życzenie klienta, rodzaj paliwa, ilość oraz wartość zakupów. Zamawiający może zobligować swoich pracowników by każdorazowo podpisywali wydany kwit WZ. Na podstawie elektronicznego rejestru transakcji Zamawiającego prowadzonego przez Wykonawcę, za dany okres zostanie Zamawiającemu przestawiona faktura VAT.
Faktura zawiera szczegółowe zestawienie transakcji m.in.: numer karty, numer rejestracyjny samochodu (w przypadku karty wystawionej na numer rej. i karty imiennej), imię i nazwisko (w przypadku karty imiennej), rodzaj i ilość zatankowanego paliwa, cenę jednostkową brutto, cenę jednostkową brutto po upuście, wartość netto i brutto oraz stawkę i kwotę VAT.
Ponadto, Wykonawca do faktury zbiorczej będzie przesyłał Zamawiającemu elektroniczne zestawienie transakcji, zawierające co najmniej następujące informacje: datę i godzinę transakcji, rodzaj i ilość wydanego paliwa, nr karty paliwowej, nr rejestracyjny pojazdu, imię i nazwisko, (w przypadku karty wystawionej imiennie na kierowcę), rodzaj zakupionego produktu, ilość, wartość netto, brutto oraz cenę jednostkową brutto.
5. Czy w odniesieniu do zapisów wzoru umowy §5, Zamawiający zaakceptuje proces reklamacji, jaki obowiązuje u określonego Wykonawcy? (Treść w załączeniu)
6. We wzorze umowy §8 ust. 1.1a Wykonawca jest karany za opóźnienia w realizacji zamówienia. Jakie opóźnienia Zamawiający ma na myśli i czy Zamawiający dopuszcza możliwość odstąpienia od tego zapisu?
7. Czy w przypadku akceptacji sposobu reklamacji, jaki obowiązuje u wykonawcy, zamawiający odstąpi od zapisu §8 ust. 1.1c?
8. Czy w przypadku wyboru Wykonawcy, Zamawiający zaakceptuje Regulamin Wykonawcy w części niesprzecznej z umową stanowiącą załącznik do SIWZ?
W odpowiedzi na powyższe pytania Zamawiający udziela następujących odpowiedzi:
Ad.1
Zamawiający nie dopuszcza możliwości zastosowania innych okresów rozliczeniowych niż wskazane w SIWZ
Ad.2
Zamawiający dopuszcza termin płatności liczony od daty ostatniej sprzedaży (14 dni) - odniesienie do zapisów SIWZ oraz formularza ofertowego - przy czym za datę sprzedaży uznaje się ostatni dzień danego okresu rozliczeniowego, a za datę wpływy należności uważa się dzień uznania rachunku bankowego Wykonawcy.
Ad.3
Zamawiający doprecyzuje zapisy rozdziału XVI punkt 6 SIWZ dotyczące akceptacji dokonywania transakcji za pomocą kart.
Ad.4
Zamawiający nie wymaga aby oprócz asygnaty Wykonawca przedstawiał raport transakcji.
Raport o transakcjach za dany okres rozliczeniowy dołączany jest do każdej faktury w przypadku kart.
Ad.5
Zamawiający w odniesieniu do zapisów wzoru umowy §5 zaakceptuje proces reklamacji, jaki obowiązuje u danego Wykonawcy.
Ad.6
Zamawiający usuwa zapisy par 8 ust. 1pkt 1a) wzoru umowy.
Ad.7
Zamawiający usuwa zapisy par 8 ust. 1pkt 1c) wzoru umowy.
Ad.8
W przypadku wyboru Wykonawcy Zamawiający zaakceptuje Regulamin Wykonawcy w części niesprzecznej z SZIW, umową, oraz załącznikami do SIWZ.
W związku z powyższymi odpowiedziami zmianie ulega treść siwz.
Jednocześnie informuję, że w związku z koniecznością zmiany ogłoszenia o zamówieniu, zmianie ulega termin składania i otwarcia ofert.
Oferty należy złożyć w siedzibie Zamawiającego tj. w Gminnym Ośrodku Oświaty w Lutomiersku, Pl. Jana Pawła II 11, 95-083 Lutomiersk, (budynek Urzędu Gminy w Lutomiersku pok. nr 8) nie później niż do dnia 05-08-2011r. do godz. 9:00.
Otwarcie ofert nastąpi w dniu 05-08-2011r. o godz. 10:00 w siedzibie Zamawiającego tj. w Gminnym Ośrodku Oświaty w Lutomiersku, Pl. Jana Pawła II 11, 95-083 Lutomiersk (budynek Urzędu Gminy w Lutomiersku, parter - pok. nr 8).
Ujednolicony tekst specyfikacji istotnych warunków zamówienia wraz z załącznikami Zamawiający umieścił na swojej stronie internetowej.
Dyrektor Gminnego Ośrodka
Oświaty w Lutomiersku
Agnieszka Kiedrzyńska